Prezes Siemensa dostrzega większy optymizm klientów

opublikowano: 23-01-2020, 09:06

Joe Kaeser powiedział, że widoczna jest poprawa nastrojów klientów Siemensa na początku 2020 roku.

- Stali się większymi optymistami w drugim półroczu niż w pierwszym – powiedział szef Siemensa podczas Forum Ekonomicznego w Davos.

Kaeser powiedział, że chciałby, aby niemiecki koncern inżynieryjny był traktowany tak jak firmy z USA w rywalizacji o projekty na Bliskim Wschodzie.

- Jeśli pojedziemy do Iraku, czy Syrii, aby pomóc odbudować te kraje, chciałbym, aby traktowano nas tak jak amerykańskie spółki – powiedział szef Siemensa, który poruszył tę kwestię podczas spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem.

Kaeser uważa, że globalizacja musi postępować, a cofnięcie się do nacjonalizmu byłoby gigantycznym krokiem w tył dla firm przemysłowych.

- Musimy znaleźć drogę albo czwartej rewolucji przemysłowej nie będzie i dojdzie do podziału oraz powrotu do "epoki kamiennej" produkcji – stwierdził szef Siemensa.

Największymi rynkami niemieckiego koncernu są USA, Chiny i Niemcy, co według Kaesera wygląda na utknięcie w samym środku wojen handlowych. Uspokoił jednak, że obecność niemieckiego koncernu na tych rynkach jest bezpieczna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane