Prezes Smith & Wesson: w USA brakuje amunicji

opublikowano: 18-06-2021, 18:55

Nie widać poprawy wyczerpanych podczas pandemii zapasów amunicji w USA, powiedział Mark Smith, prezes Smith & Wesson Brands.

Sprzedaż broni rosła przez ostatnie 15 miesięcy w USA. Oprócz niepokojów społecznych Amerykanie kupowali ją w związku z wzrostem popularności strzelectwa podczas pandemii. Na przełomie roku dodatkową zachętą były także obawy, że nowa administracja Joe Bidena ograniczy dostęp do broni.

Liczba sprawdzeń osób chcących kupić broń wzrosła w 2020 roku o 40 proc. do rekordowych 39,7 mln. W okresie pierwszych pięciu miesięcy tego roku rosła o 6,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem do 1,63 mln.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bardzo duży popyt na broń spowodował także zniknięcie amunicji z półek. Badanie przeprowadzone wśród 1,8 tys. konsumentów w kwietniu pokazało, że 75 proc. miało problem chcąc kupić amunicję. To tylko niewielka poprawa wobec 2020 roku, kiedy odsetek ten wynosił 80 proc. 81 proc. badanych zadeklarowało chęć zwiększenia zapasów amunicji.

- Powszechnie wiadomo, że niedobór amunicji trwa nadal. To dlatego, że nadal jest wielkie zainteresowanie bronią – powiedział Mark Smith.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane