Prezes TGE odchodzi

Ireneusz Łazor, prezes Towarowej Giełdy Energii, należącej do grupy Giełdy Papierów Wartościowych, podał się do dymisji. Pracował w grupie od 1999 r.

Dzisiaj moja misja dobiegła końca, dlatego chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wspierali TGE w działaniach na rzecz rozwoju rynków energetycznych. Przed TGE wiele wyzwań, zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim o strategicznym znaczeniu dla państwa. Życzę Towarowej Giełdzie Energii dalszego rozwoju i budowania pozycji w regionie. Polska ma szansę stworzyć silny obszar handlowy, w którym szczególnie na rynku gazu, polska giełda będzie kluczowym ogniwem” – napisał Ireneusz Łazor w komunikacie prasowym.

Ireneusz Łazor był prezesem TGE od 5 lipca 2012 r. Wcześniej, od 2008 r. do lipca 2012 r. był prezesem zarządu Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych, z grupy TGE. W latach 1999-2011 r. był wiceprezesem TGE. Od 1991 r. związany z rynkiem kapitałowym, pracował w PKO BP, Pekao i na GPW.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy