Prezes TP o porozumieniu operatorów z UKE ws. stawek MTR

DI, PAP
14-04-2011, 14:03

Prezes Telekomunikacji Polskiej, Maciej Witucki uważa, że do porozumienia operatorów z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, w sprawie mniejszych obniżek stawek MTR-ów w zamian za  inwestycje, powinno dojść jeszcze w kwietniu.

"Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia. To musi udać się teraz, albo nigdy" - powiedział Witucki pytany, czy w kwietniu dojdzie do porozumienia operatorów z UKE.


Pod koniec marca, wiceprezes TP, Piotr Muszyński, powiedział w rozmowie z PAP, że spodziewa się w kwietniu zakończenia negocjacji operatorów z Urzędem Komunikacji Elektronicznej o inwestycjach w zamian za łagodniejsze obniżki MTR-ów.


Grupa TP, do której należy Centertel, podała na poczatku kwietnia, że chce zainwestować 104 mln zł w poprawę sieci w 256 lokalizacjach w zamian za mniejsze cięcia MTR-ów.


Rzecznik telekomu, Wojciech Jabczyński, poinformował wówczas, że czterej najwięksi operatorzy komórkowi złożyli wnioski do UKE, w których zadeklarowali inwestycje w tzw. białe plamy w zamian za niższe obniżki stawek MTR (od 1 lipca zamiast 9,66 gr, może być ok. 15 gr). Powołując się na serwis rpkom.pl podał, że łączna kwota inwestycji wynosi 337 mln zł.


Urząd Komunikacji Elektronicznej w zamian za wolniejsze tempo spadków hurtowych stawek za zakańczanie połączeń oczekuje od Centertela, PTC, Polkomtela i P4 inwestycji, które zapewnią pokrycie komórkową usługą telefoniczną wszystkich zidentyfikowanych białych plam oraz pokrycie siecią 3G co najmniej 80 proc. obszaru kraju.

Jeśli operatorzy dojdą do porozumienia z UKE w lipcu MTR-y spadną do 15,2 groszy z obecnych 16,77 groszy. W przypadku braku porozumienia stawki zmniejszą się od drugiej połowy roku do niecałych 10 groszy za minutę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Prezes TP o porozumieniu operatorów z UKE ws. stawek MTR