Prezes Unicredit Ghizzoni odszedł ze stanowiska

opublikowano: 25-05-2016, 08:30

Potwierdziły się spekulacje medialne odnośnie ustąpienia ze stanowiska Frederico Ghizzoniigo, prezesa UniCredit, największej włoskiej grupy bankowej.

O sprawie donosił portal pb.pl

Federico Ghizzoni
Zobacz więcej

Federico Ghizzoni Bloomberg

Jak poinformowała spółka, rada dyrektorów UniCredit podjęła taką decyzję podczas wtorkowego posiedzenia. Uzasadniła to m.in. tym, że obecne otoczenie rynkowe wymaga zmian na tym stanowisku. 

UniCredit jest większościowym udziałowcem Banku Pekao SA. Od kilku dni trwają spekulacje o możliwej sprzedaży polskich aktywów przez włoskiego potentata

Tymczasem polska instytucja, jak na razie, informowała, że nie posiada wiedzy, by włoski akcjonariusz zamierzał wyjść z inwestycji. 

Zgodnie z tym, co podkreślaliśmy już w przeszłości, według naszej wiedzy Grupa UniCredit nie zamierza sprzedawać akcji Banku Pekao, który jest największą i najbardziej dochodową inwestycją Grupy w Europie Środkowej" - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Banku Pekao Katarzyna Karpiuk.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy