Prezes UODO ostrzega przed oszustami

opublikowano: 06-08-2018, 22:00

— Co do zasady uprzedzamy o naszych kontrolach — podaje w komunikacie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO), który przestrzega przed fałszywymi kontrolerami.

— Co do zasady uprzedzamy o naszych kontrolach — podaje w komunikacie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO), który przestrzega przed fałszywymi kontrolerami.

Z sygnałów napływających do organu wynika, że ostatnio do przedsiębiorcówzgłaszają się osoby podające się za kontrolerów UODO. W jednym z przypadków okazały one legitymację i upoważnienie do kontroli, które nie były prawdziwe.

Prezes UODO informuje, że w najbliższym czasie urząd będzieprowadzić kontrole i zaleca baczniejsze weryfikowanie tożsamości zgłaszających się osób. Przypomina, że wzór legitymacji służbowej kontrolera jest określony rozporządzeniem MSWiA. Jednym z zabezpieczeń jest m.in. hologram. Urząd przypomina, że zasadniczo pisemnie uprzedza o planowanych kontrolach. W przypadku wątpliwości co do wiarygodności osoby, która chce ją przeprowadzić, można telefonicznie zweryfikować, czy jest do tego upoważniona przez prezesa UODO (tel. +22 531-07-71).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy