Prezydent Miedwiediew ujawnił swoje dochody

PAP
opublikowano: 06-04-2009, 18:02

Prezydent Dmitrij Miedwiediew jest pierwszym rosyjskim przywódcą, który ujawnił dochody swej rodziny w ramach walki z korupcją. Zadeklarował w poniedziałek dochód za ubiegły rok w wys. 124 tys. dolarów.

Miedwiediew wydał w marcu dekret nakazujący wysokim urzędnikom państwowym ujawnienie dochodów własnych i rodziny, a także posiadanych nieruchomości.

Zgodnie z deklaracją, opublikowaną na stronie internetowej Kremla, rosyjski prezydent zarobił w ubiegłym roku 4,14 mln rubli (124 tys. USD). Jego dochody wzrosły średnio o 1,75 mln rubli w porównaniu z dochodami z poprzednich czterech lat, ujanwionymi przed wyborami prezydenckimi w marcu 2008 roku.

Miedwiediew i jego żona są właścicielami 368-metrowego mieszkania i dysponują kontami w dziewięciu bankach o łącznych wkładach w wysokości ok. 3 mln rubli. Rosyjski prezydent ma także działkę o powierzchni 4.700 m kw., a jego żona jest właścicielką dwóch miejsc parkingowych o łącznej powierzchni 32,5 m kw i volkswagena golfa z 1999 roku. W deklaracji nie podano wartości nieruchomości posiadanych przez prezydencką parę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Prezydent Miedwiediew ujawnił swoje dochody