Prezydent obejrzy mecz Polska-Niemcy w Berlinie

PAP
opublikowano: 16-06-2016, 07:53

Prezydent Andrzej Duda czwartkowy mecz Polski z Niemcami, w ramach Euro 2016, obejrzy w ambasadzie RP w Berlinie. Biało-czerwonym prezydent będzie kibicował w towarzystwie przedstawicieli Polonii.

"Prezydent zaprosił przedstawicieli Polonii. Wspólnie będą zaciskać kciuki w Berlinie za zwycięstwo polskiej reprezentacji - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski. - To bardzo dobre przesłanie, że Polacy trzymają się razem i wspólnie kibicują polskiej drużynie narodowej" - dodał.

Andrzej Duda z małżonką w czwartek udaje się do Niemiec; w trakcie dwudniowej wizyty spotka się z niemieckim prezydentem Joachimem Gauckiem i kanclerz Angelą Merkel. To część obchodów dwudziestopięciolecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy. W czwartek o godz. 21 planowane jest spotkanie pary prezydenckiej z Polonią w ambasadzie RP.

Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski, który przebywa z wizytą w Izraelu, poinformował dziennikarzy, że w czwartek udaje się do Paryża, gdzie wspólnie z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem obejrzy mecz na Stade de France.

Na podparyskim stadionie ma być także wicepremier Piotr Gliński, który przebywa z dwudniową wizyta w stolicy Francji.

Czwartkowa rywalizacja piłkarskich reprezentacji Polski i Niemiec na w Saint-Denis pod Paryżem będzie starciem drużyn, które wygrały pierwsze mecze grupy C Euro 2016 we Francji.

Andrzej Duda
Grażyna Myślińska/FORUM
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane