Prezydent: przedterminowe wybory to ostateczność

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2006, 20:15

Prezydent Lech Kaczyński podczas piątkowych konsultacji z LPR i PSL podkreślił konieczność znalezienia szerokiego poparcia dla rządu i powtórnie oświadczył, że przedterminowe wybory to ostateczność - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Prezydent Lech Kaczyński podczas piątkowych konsultacji z LPR i PSL podkreślił konieczność znalezienia szerokiego poparcia dla rządu i powtórnie oświadczył, że przedterminowe wybory to ostateczność - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

    W piątek prezydent odbył kolejną turę konsultacji z liderami ugrupowań parlamentarnych. Po przedpołudniowym spotkaniu z szefem PO Donaldem Tuskiem, po południu rozmawiał z liderami LPR i PSL.

    "Prezydent Lech Kaczyński podczas piątkowych konsultacji z LPR i PSL podkreślił konieczność znalezienia szerokiego poparcia dla rządu, który powinien mieć możliwość realizowania planu naprawy państwa. Prezydent ponownie stwierdził, że rozwiązanie Sejmu i przedterminowe wybory to ostateczność" - podało Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej Kancelarii Prezydenta w komunikacie.

    Według niego, liderzy LPR i PSL przedstawili prezydentowi informację o postępie rozmów parlamentarnych z kierownictwem PiS. Poinformowali również "o zbieżności poglądów z PiS w sprawie poparcia propozycji ustaw zawartych w pakcie stabilizacyjnym, przedstawionym przez PiS".

    W spotkaniu konsultacyjnym z prezydentem uczestniczyli: lider Ligi Roman Giertych, wicemarszałek Sejmu Marek Kotlinowski oraz posłowie tej partii Janusz Dobrosz i Bogusław Kowalski.

    W spotkaniu z PSL uczestniczyli: prezes Stronnictwa Waldemar Pawlak i wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane