Prezydent skierował abolicję podatkową do TK

FOKSAL Narodowy Fundusz Inwestycyjny Spółka Akcyjna
opublikowano: 14-10-2002, 17:05

WARSZAWA (Reuters) - Prezydent Aleksander Kwaśniewski skierował ustawę o abolicji podatkowej i deklaracjach majątkowych do Trybunału Konstytucyjnego (TK). Oceni on, czy ustawa ta jest zgodna z konstytucją.

"Moje wątpliwości dotyczą możliwości zachwiania konstytucyjnej zasady równości i powszechnego nakładania ciężarów podatkowych" - powiedział prezydent dziennikarzom.

Kwaśniewski uważa, że Trybunał Konstytucyjny zajmie się ustawą tak szybko jak to będzie możliwe, a orzeczenia można się spodziewać jeszcze w listopadzie, czyli przed głosowaniem Sejmu na temat przyszłorocznego budżetu.

Wicepremier Grzegorz Kołodko powiedział wcześniej, że za sprawą planowanej abolicji podatkowej jednorazowo powinno wpłynąć do państwowej kasy około 600 milionów złotych, w wyniku opłacenia 12-procentowego podatku od nieujawnionych dochodów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FOKSAL Narodowy Fundusz Inwestycyjny Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Prezydent skierował abolicję podatkową do TK