Prezydent USA znów straszy Europę cłami

opublikowano: 22-01-2020, 15:14

Prezydent Donald Trump dał do zrozumienia, że USA rozpoczną wojnę handlową z Europą jeśli nie będzie z jej strony gotowości do zawarcia umowy handlowej przed wyborami w USA.

Trump oświadczył w środę podczas Forum Ekonomicznego w Davos, że Unia Europejska działa nieuczciwie wobec USA i przekonywał, że w wojnie handlowej wziął na cel najpierw Chiny, bo wiedział, że z Unią Europejską będzie trudniej się dogadać.

Donald Trump, prezydent USA
fot. Bloomberg

- Mają bariery handlowe uniemożliwiające handel, mają cła na wszystko, nie pozwalają na nic – powiedział Trump w Davos w środę. - Mówiąc szczerze, trudniej się z nimi robi biznes niż z Chinami – dodał.

Groźbę wprowadzenia ceł zasygnalizował także amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin odnosząc się do próby wprowadzenia przez Francję podatku od usług cyfrowych.

- Jeśli ktoś chce arbitralnie ściągać podatki od naszych spółek cyfrowych, rozważymy arbitralne wprowadzenie ceł od spółek motoryzacyjnych – powiedział Mnuchin w Davos. - Uważamy, że podatek cyfrowy jest dyskryminujący z natury – dodał.  
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane