Prezydent USA znów straszy Europę cłami

opublikowano: 22-01-2020, 15:14

Prezydent Donald Trump dał do zrozumienia, że USA rozpoczną wojnę handlową z Europą jeśli nie będzie z jej strony gotowości do zawarcia umowy handlowej przed wyborami w USA.

Trump oświadczył w środę podczas Forum Ekonomicznego w Davos, że Unia Europejska działa nieuczciwie wobec USA i przekonywał, że w wojnie handlowej wziął na cel najpierw Chiny, bo wiedział, że z Unią Europejską będzie trudniej się dogadać.

Donald Trump, prezydent USA
Zobacz więcej

Donald Trump, prezydent USA fot. Bloomberg

- Mają bariery handlowe uniemożliwiające handel, mają cła na wszystko, nie pozwalają na nic – powiedział Trump w Davos w środę. - Mówiąc szczerze, trudniej się z nimi robi biznes niż z Chinami – dodał.

Groźbę wprowadzenia ceł zasygnalizował także amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin odnosząc się do próby wprowadzenia przez Francję podatku od usług cyfrowych.

- Jeśli ktoś chce arbitralnie ściągać podatki od naszych spółek cyfrowych, rozważymy arbitralne wprowadzenie ceł od spółek motoryzacyjnych – powiedział Mnuchin w Davos. - Uważamy, że podatek cyfrowy jest dyskryminujący z natury – dodał.  
 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu