Pro-Bud przesunął termin zapisów na akcje na 16-18 stycznia

ISB
opublikowano: 11-01-2008, 19:25

Spółka budowlano-deweloperska Pro-Bud przesunęła termin zapisów na akcje na 16-18 stycznia z 14-16 stycznia, podała spółka w aneksie do prospektu emisyjnego w piątek.

Firma podała, że cena emisyjna będzie ustalona do 15 stycznia, a nie jak wcześniej planowano do 14 stycznia.

Oferta publiczna spółki opiewa na 3,2 mln akcji nowej emisji serii B oraz 535 tys. akcji istniejących serii A2, sprzedawanych przez pięciu dotychczasowych akcjonariuszy.

Firma zamierza uzyskać z emisji do 46 mln zł netto.

Akcje oferowane przydzielane będą inwestorom na podstawie zapisów złożonych w odpowiedzi na zaproszenia i zapisów złożonych bez zaproszeń.

Spółka podała w prospekcie, że maksymalna cena emisyjna została ustalona na 15 zł.

Oferującym akcje jest Dom Maklerski Penetrator.

Pro-Bud realizuje usługi budowlane w systemie generalnego wykonawstwa, głównie w systemie "pod klucz", specjalizując się w wykonawstwie stanu surowego realizowanych obiektów. Podstawowe segmenty działalności to budownictwo mieszkaniowe, zarówno wielorodzinne, jak i jednorodzinne, budownictwo obiektów użyteczności publicznej i budownictwo obiektów turystycznych (hotele, sanatoria,restauracje).

Spółka podała, że jej strategicznym celem jest utrzymanie pozycji lidera na rynku w Kołobrzegu i osiągnięcie pozycji jednego z wiodących deweloperów na zachodnim i środkowym wybrzeżu.

Zarząd spółki zamierza pozyskać z emisji do 46 mln zł i zainwestować w najbliższych latach 86,6 mln zł, z czego 72,6 mln zł na stworzenie banku ziemi, czyli zakup gruntów w Kołobrzegu i innych turystycznych miejscowościach nadmorskich, 10 milionów na rozpoczęcie kolejnych projektów deweloperskich oraz ok. 2 mln zł na rozbudowę własnego parku maszyn i produkcję wyrobów ze stali nierdzewnej.

Spółka zamierza także wzmocnić swój potencjał produkcyjny oraz zasoby poprzez akwizycję biura nieruchomości.

W 2006 roku przychody Pro-Bud wyniosły 41,2 mln zł, zysk EBITDA sięgnął 4,6 mln zł, a zysk netto 3,4 mln zł. W pierwszym półroczu 2007 roku było to odpowiednio: 27,4 mln zł, 2,9 mln zł i 2,1 mln zł.

Według Penetratora, do 2012 roku spółka uzyska 304 mln zł przychodów z tytułu realizacji projektów deweloperskich. W tym okresie wybuduje i sprzeda 600 mieszkań, z tego połowę na posiadanych już gruntach. Z kolei w segmencie budowlanym spółka posiada portfel kontraktów na 140 mln zł, który prawdopodobnie wzrośnie o 92 mln zł z powodu realizacji kolejnych dwóch etapów realizowanego już projektu.

DM Penetrator zakłada, że rentowność brutto kontraktów budowlanych wyniesie 6-8%, a rentowność projektów deweloperskich 31-45%.(ISB)

maza

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane