Próba odbicia PLN po piątkowej przecenie

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 25-03-2019, 08:57

Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX przynosi próbę lekkiej korekty piątkowych spadków na PLN.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2963 PLN za euro, 3,8012 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8260 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0219PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,843% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny handlu w nowym tygodniu sugerują lekkie odbicie wyceny PLN po mocnych spadkach z piątku. Podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia inwestorzy musieli zmierzyć się ze skokowym podbiciem awersji do ryzyka po tym jak wstępne wskazanie niemieckiego indeksu PMI wypadł mocno poniżej oczekiwań (44,7 pkt vs 48 pkt.). Podbiło to obawy o skalę spowolnienia w Strefie Euro. Dodatkowo coraz częściej otrzymujemy sygnały, iż negocjacje handlowe na linii USA-Chiny przebiegają problematycznie – bazowo dokument, umowa finalizująca miała być podpisany do końca marca, administracja USA sugerowała niedawno termin kwietniowy. Na rynku pojawiają się jednak głosy o możliwym dalszym przesunięciu. Globalny indeks strachu (VIX) urósł w piątek ponad 20% (z 13,7 na 16,5). Relatywnie są to jednak w dalszym ciągu dość niskie poziomy, co sugeruje raczej przejściową korektę na wycenach bardziej ryzykownych aktywów.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. stopy bezrobocia za luty (oczek. 6,1%). Ponadto warto bliżej zwrócić uwagę na wskazanie niemieckiego indeksu IFO za marzec (oczek. 98,5 pkt.).

Z rynkowego punktu widzenia koszyk BOSSA PLN odbija z okolic 90 pkt. EUR/PLN pozostaje w ramach konsolidacji na 4,28-4,31 PLN. Na większości par możliwy jest lekki ruch (3gr.) korygujący.


251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy