Próby odreagowania na złotym

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 29-09-2014, 16:03

Początek tygodnia przynosi próbę odreagowania na złotówce.

Po silnych, zeszłotygodniowych wzrostach dzisiaj od rana pary z rodzimą walutą budują korekty w dół. Pytanie tylko jak trwałe będzie cofnięcie na tych parach – czy to jedynie lokalne korekty, czy zakończenie fal wzrostowych? Kluczowe dla rozstrzygnięcia tego pytania będzie czwartkowe posiedzenie ECB oraz przyszłotygodniowe posiedzenie RPP.

USD/PLN

Dzisiaj na notowaniach USD/PLN oglądamy próbę wykształcenia korekty zeszłotygodniowej fali wzrostowej. Uaktywnienie strony podażowej nastąpiło, gdy kurs tej pary dotarł do poziomu 78,6% zniesienia sekwencji spadkowej z drugiej połowy ubiegłego roku (3,3010). Pokonanie tego oporu będzie niestety skutkowało atakiem dwuletnich maksimów (3,3850).

Pierwszy zasięg korekty spadkowej stanowi poziom 3,2780 (38,2% zniesienie fali w górę z 23 września). Z kolei zejście poniżej poziomu 3,2350 będzie oznaczało, że korygujemy nie tylko ostatnią falę, ale całą sekwencję wzrostową z genezą 10 lipca.

EUR/PLN

Odbicie na parze EUR/PLN z minionej środy zatrzymało się na poziomie krótkoterminowej linii trendu spadkowego. Obrona tego oporu dziś rano skutkowała cofnięciem, ale nie na tyle wyraźnym, by stanowiło to potwierdzenie zakończenia ruchu w górę. Sygnałem tego będzie dopiero powrót poniżej ostatnich minimów na 4,16. Po pokonaniu wspomnianej lini celem kursu będzie poziom 4,1930.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane