Czytasz dzięki

Procenty wabią do funduszy

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 10-06-2014, 00:00

10 proc. Takie jest oprocentowanie trzymiesięcznej lokaty w DB, ale warunkiem naliczenia takich odsetek jest przeznaczenie 90 proc. kapitału na fundusze inwestycyjne.

Deutsche Bank wprowadził do oferty Fundusz z Lokatą 10%. Oprocentowanie lokat jest jednak różne w zależności od wybranego wariantu. W przypadku podzielenia oszczędności na połowę, z których jedna pozostanie na depozycie, a druga zostanie zainwestowana w jednostki wybranych funduszy inwestycyjnych, oprocentowanie lokaty wyniesie 4 proc. w skali roku. Jeżeli na depozycie pozostanie 25 proc. wpłaty, a 75 proc. zostanie zainwestowane, można liczyć na odsetki w wysokości 6 proc. Najwyżej oprocentowany — 10 proc. w skali roku — będzie na depozycie, na którym pozostanie tylko 10 proc. oszczędności, a 90 proc. zostanie przeznaczonych na kupno jednostek. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł, a każda jest lokatą trzymiesięczną.

Promocja obejmuje też zniesienie do 30 czerwca opłat manipulacyjnych za kupno jednostek. Do wyboru są 23 fundusze zarządzane przez Skarbiec TFI, w tym cztery JP Morgan. „Bankowy Skarbiec” — druga z promocji, daje też możliwość bezprowizyjnego zainwestowania w fundusze bez wpłaty na lokatę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane