Producent gier widzi zagrożenie dla kontynuacji działalności

opublikowano: 30-04-2022, 10:02
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowana na NewConnect spółka Moonlit poinformowała, że zidentyfikowała istotne ryzyko zagrożenia kontynuacji działalności.

Kurs spółki, która na małej giełdzie notowana jest od 2019 r., spadł na historyczne dno, a tylko od początku tego roku o połowę. Kapitalizacja skurczyła się do 9,35 mln zł. W 2021 r. przychody firmy wyniosły 1,42 mln zł, a strata netto 1,54 mln zł. Środki pieniężne na koniec roku wynosiły 512 tys. zł, wobec 2,2 mln zł rok wcześniej.

Powstanie ryzyka dla kontynuacji działalności jest konsekwencją kilku zdarzeń.

Opóźniona została sprzedaż gry “Model Builder” i jej komercjalizacja na poziomie pozwalającym na osiągnięcie wpływów (65-procentowy udział w zyskach zgodnie z umową wydawniczą należny jest, gdy sprzedaż przekroczy kwotę 220 tys. GBP powiększoną o m.in. koszty marketingu i podatki). W lutym spółka informowała, że przez pierwszy tydzień od premiery grę kupiło 26,6 tysięcy osób (brutto). Jej cena w dniu premiery wynosiła 19,99 USD/16,79 EUR/14,99 GBP/70 CNY.

Negatywny wpływ na sytuacją finansową i księgową spółki miało też wydłużenie prac nad grą “Dog Trainer”, sprzedaż praw autorskich do tytułu "Duels of Wizard" ze stratą oraz podjęcie decyzji o zakończeniu prac nad pobocznymi projektami, co skutkowało koniecznością dokonania kolejnych odpisów aktualizacyjnych. Ich wartość to 283 tys. zł.

“W związku z aktualną sytuacją zarząd spółki podjął już działania mające na celu zapobieżenie przed zmaterializowaniem się ryzyka oraz zapewnienie stabilnego funkcjonowania emitenta w okresie do osiągnięcia punktu kluczowego związanego z tzw. recoup gry. W szczególności Spółka zabiega o uzyskanie finansowania pomostowego u wydawcy gry w postaci pożyczki do kwoty 120 ty. GBP, przewidującej możliwość jej konwersji na akcje emitenta” - podano.

Moonlit zamierza przeznaczyć środki pochodzące z pożyczki w szczególności na prace związane z dalszym rozwojem “Model Buildera” oraz koszty bieżącego funkcjonowania spółki. W czasie trwania finansowania pomostowego, spółkazamierza kontynuować prace nad prototypem gry opartym o wykonane już elementy projektu “Dog Trainer”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane