Producent z certyfikatem etyki

Urszula Światłowska
opublikowano: 08-12-2004, 00:00

C+N, mielecka spółka, która tryumfuje w rankingu województwa podkarpackiego, osiąga nie tylko dobre wyniki finansowe, ale i społeczne.

C+N Polska powstała jako siostrzana firma amerykańskiej C+N Packaging Inc., działającej od lat 80. w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Polska ekspansja

Zdaniem Chrisa Younga, właściciela firmy, głównym założeniem jej strategii, jest szukanie nowych możliwości zróżnicowania produkcji. Gdy w 1999 r. powstawała polska spółka, to C+N Packaging Inc. było już zorientowane na produkcję opakowań do kosmetyków.

Firma C+N szturmem wdarła się na polski rynek. W 2000 r. wyprodukowała dla firmy Avon pierwszą serię opakowań wykonanych z surlynu. Produkcję z wykorzystaniem tego tworzywa rozpoczęła jako jedna z pierwszych w kraju.

Od 2003 r. działa należąca do C+N fabryka opakowań w SSE w Mielcu. Chris Young przekonuje, że to stwarza nowe możliwości produkcyjne dla lokalnych poddostawców w regionie.

Etyczny biznes

Dla C+N produkcja to nie wszystko. Jednym z osiągnięć spółki było uzyskanie w tym roku certyfikatu SA 8000, czyli międzynarodowej normy odpowiedzialności społecznej. Jest to zbiór zasad, których powinna przestrzegać organizacja jeśli chce działać etycznie, biorąc pod uwagę dobro pracowników, klientów i społeczeństwa. Jeśli firma spełni wstępne warunki, np. nie zatrudnia nieletnich, ma wprowadzić system zarządzania odpowiedzialnością społeczną, który obejmuje program polityki społecznej, jej planowanie, opisywanie i regularną kontrolę.

— Zdobycie tego certyfikatu oznacza, że zarząd firmy nie tylko głośno mówi o zasadach etycznych, ale również się do nich stosuje — mówi Chris Young.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Światłowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Aktualności / Producent z certyfikatem etyki