ProFuturo trzecie w światowym rankingu Technology Fast 500

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-12-2005, 16:56

Polska firma Pro Futuro zajęła trzecie miejsce w globalnym rankingu Technology Fast500 stworzonym przez firmę analityczno-konsultingową Deloitte Touche Tohamatsu - poinformowała PAP w piątek firma Deloitte.

Polska firma Pro Futuro zajęła trzecie miejsce w globalnym rankingu Technology Fast500 stworzonym przez firmę analityczno-konsultingową Deloitte Touche Tohamatsu - poinformowała PAP w piątek firma Deloitte.

Ranking został ogłoszony w czwartek wieczorem w Londynie; dotyczy najszybciej rozwijających się firm technologicznych z sektora prywatnego i publicznego z 21 państw w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Opiera się na analizie średniego procentowego wzrostu przychodów w okresie ostatnich 5 lat.

Firma ProFuturo, dostawca dostępu i usług internetowych, która zajęła trzecie miejsce ze wzrostem przychodów rzędu 22.102 proc. w ciągu ostatnich 5 lat, wygrała lokalny ranking Technology Fast 500 w krajach Europy Środkowej.

Firmą numer jeden w rankingu została Catch Communications ASA z Norwegii, dostawca usług szerokopasmowych; spółka zanotowała w okresie pięciu lat wzrost przychodów o 77.882 proc.

"Jest to piąty rok rankingu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce; widzimy już pewne regionalne i globalne trendy" - napisał w opisie rankingu Eric Morgan, partner w Deloitte zarządzający badaniami Technology Fast 500 w tym regionie.

"W rankingu nadal dominuje Europa Zachodnia, z której pochodzi 61 proc. uczestników (spadek o 11 proc. w porównaniu z rokiem 2003). Europa Północna jest lepiej reprezentowana niż w przeszłości(...) Warto także odnotować trzyprocentowy wzrost liczby uczestników z Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy stanowili 7 proc. w obecnej edycji w porównaniu do 4 proc. przed dwoma laty" - dodał

W podsumowaniu rankingu firma Deloitte zwróciła uwagę na występowanie "korzystnych trendów na rynku technologicznym", m.in. suma pięcioletnich przychodów całej grupy 500 firm objętych rankingiem wzrosła średnio o 935 proc., zwiększył się udział firm z Europy Północnej i Wschodniej.

Firmy zajmujące się oprogramowaniem umocniły ponadto swoją dominację w rankingu, stanowiąc 47 proc. wszystkich uczestników, przy wzroście liczby firm łącznościowych i telekomunikacyjnych stanowiących 16 proc. uczestników.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Opublikowane wraz z rankingiem badanie kadry zarządzającej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce ujawniło, że 82 proc. prezesów ma nadzieję lub pewność, że ich firmy będą kontynuować wzrost w nadchodzącym roku. Natomiast 66 proc. uważa, że podstawowym warunkiem wzrostu jest jakość kadr, zaś jednym z najważniejszych zadań prezesa jest rekrutacja i rozwój personelu.

W tym regionie ponadto aż 42 proc. prezesów preferuje ruchomy czas pracy, co jest najwyższym poziomem na świecie, zaś 46 proc. prezesów uważa, że jednym z najlepszych programów motywacyjnych dla pracowników i kadry jest zakup opcji na akcje firmy.

Firmy wyraźnie eksploatują także nowe technologie - 42 proc. prezesów uważa, że ponad 50 proc. planowanych przychodów z działalności pochodzi z aplikacji działających w oparciu o technologię sieci komputerowych IP, a 16 proc. oczekuje, że IP zapewni od 30 do 50 proc. przychodów. Segment rynku związany z sieciami i internetem jest dla prezesów bardzo istotny; upatrują oni największy potencjał wzrostu na najbliższe trzy lata właśnie w internecie i segmentach związanych z sieciami IP.

W obecnym roku Deloitte wprowadził też nową nagrodę - dla firmy, która została zakwalifikowana do rankingu Fast 500 Technology Heavyweight w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki przez co najmniej dwa lata i w pierwszym roku osiągnęła przychody przekraczające 10 mln euro, zaś w piątym - ponad 50 mln euro. 

Tegoroczny zdobywca nowej nagrody, niemiecka grupa internetowa freenet.de, kwalifikuje się do rankingu od trzech lat; w tym roku zajęła 37. miejsce i osiągnęła średni wzrost 2.075 proc. w ciągu pięciu lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane