Projekt nowelizacji ustawy o VAT - do podkomisji

14-06-2007, 19:12

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych odesłała w  czwartek projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT do podkomisji, która ma  zapoznać się z ekspertyzami dotyczącymi zgodności projektu z prawem Unii Europejskiej.

W czwartek komisja miała rozpatrywać sprawozdanie podkomisji, która nad projektem nowelizacji VAT pracowała od lutego 2007 r.

Jednak, jak poinformował Ryszard Wawryniewicz (PiS), z zamówionych przez Sejm ekspertyz wynika, że niektóre z wprowadzonych do projektu przez podkomisję poprawek mogą być niezgodne z prawem UE.

Eksperci mają zarzuty głównie do poprawki PSL, zakładającej przedłużenie okresu obowiązywania niższej stawki VAT na produkty rolne.

Zgodnie z Traktatem Akcesyjnym, stawka 3 proc. VAT na produkty rolne i żywność nieprzetworzoną ma obowiązywać do końca kwietnia 2008 roku. Od maja 2008 r. wzrosłaby z 3 do 7 proc. Posłowie opowiedzieli się za przedłużeniem okresu przejściowego do końca 2010 r. Poprawka została przyjęta przy zdecydowanym sprzeciwie Ministerstwa Finansów. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Projekt nowelizacji ustawy o VAT - do podkomisji