Prokom później przejmie Softbank

Mariusz Zielke
02-10-2002, 00:00

Prokom obejmie kontrolę nad Softbankiem później niż zapowiadał. Spółkom nie udało się podpisać ostatecznej umowy w tej sprawie do 30 września.

Prokom później niż zapowiadał podpisze ostateczną umowę na zakup do 33 proc. akcji Softbanku od Aleksandra Lesza, prezesa i założyciela tej spółki. Wstępne porozumienie obu firm zakładało, że ostateczna umowa w tej sprawie miała być podpisana do końca września 2002 r.

— Trwają jeszcze prace nad ostateczną wersją umowy. Podana przez nas data była orientacyjna i nie należy jej traktować jako obligatoryjną — poinformowało biuro prasowe Prokomu.

Tymczasem spółka dostała od KPWiG zgodę na przekroczenie 33 proc. na WZA Softbanku.

Prawdopodobnie opóźnienie transakcji jest podyktowane względami formalnymi i nie oznacza problemów z przejęciem Softbanku przez gdyńskiego integratora. Analitycy oczekują jednak z niecierpliwością na ostateczne warunki transakcji, a przede wszystkim cenę akcji warszawskiej spółki. We wstępnym porozumieniu ustalono ją na 13 zł. Cena była wówczas zbliżona do notowań Softbanku. Zdaniem obserwatorów była ona zaskakująca. Większość z nich sądziła, że Aleksander Lesz nie sprzeda akcji poniżej 20 zł. Nie wiadomo, czy due diligence może spowodować zmianę ceny. Wczoraj akcje Softbanku wyceniano na nieco ponad 11 zł.

— Kiedy w 2000 r. Prokom kupił niecałe 10 proc. akcji Softbanku, spółki dały sobie pół roku na zacieśnienie współpracy, a trwało to dwa lata. Teraz można się spodziewać, że umowa zostanie wynegocjowana później niż w ciągu dwóch tygodni — mówi Magdalena Łapsa, analityk SG Securities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokom później przejmie Softbank