Prokurator zbada depozyty Trzebini

Grzegorz Zięba
25-10-2002, 00:00

Trzebinia. Zarząd Rafinerii Trzebinia złożył w chrzanowskiej prokuraturze doniesienie w sprawie ulokowania przez byłych szefów spółki pieniędzy w Domu Maklerskim Sur5 Net. Rafineria zdeponowała w nim 25,5 mln zł.

Roman Golenia, dyrektor finansowy RT, twierdzi, że spółce zwrócono tylko 500 tys. zł.

— W związku ze znaczną kwotą oraz miernymi efektami egzekucji należności, poprosiliśmy organy ścigania o sprawdzenie, czy w trakcie realizacji transakcji z domem maklerskim nie nastąpiło działanie sprzeczne z prawem — oświadczył Romana Golenia.

Dyrektor finansowy nie wyjaśnił, czy takie doniesienie jest związane z podejrzeniami w stosunku do byłego zarząd spółki.

— Na razie nie ma dowodów, by poprzedni zarząd prowadził świadome działania na szkodę rafinerii, ale wszystkie wątki sprawy powinna zbadać prokuratura — mówi Roman Golenia.

Rafineria Trzebinia nie była jedynym przedsiębiorstwem poszkodowanym przez Sur5 Net. Na interesach z nim stracił również Ciech i Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław. Dom Maklerski Sur5 został pozbawiony koncesji, a Łukasza D., jego prezesa, aresztowano. Rafineria Trzebinia jest spółką w 77 proc. należącą do PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prokurator zbada depozyty Trzebini