Czytasz dzięki

Prokuratura chce aresztowania spadkobiercy Samsunga

ARŻ
opublikowano: 04-06-2020, 13:25

Prokuratorzy z Korei Południowej wystąpili z wnioskiem o wydanie nakazu aresztowania dla spadkobiercy i wiceprezesa Samsunga. Jay Y. Lee jest podejrzewany o udział w oszustwie księgowym – pisze Reuters.

Dla biznesmena to nie pierwsze problemy z prawem. W toku jest jego proces dotyczący korupcji. Wiceprezes Samsunga miał wówczas zabiegać o poparcie dla formalnego przejęcia władzy w firmie po swoim ojcu. W związku z tą sprawą spędził rok w areszcie. Na wolność wyszedł w 2018 roku. Wówczas

Tym razem Jay Y. Lee jest podejrzewany o manipulowanie cenami akcji i naruszenie zasad audytu. Sąd w Seulu ma rozpatrzyć wniosek prokuratury 8 czerwca. 

W wydanym oświadczeniu prawnicy biznesmena wyrazili „głębokie ubolewanie” z powodu tej decyzji. Dodali, że ich klient będzie w pełni współpracował z organami ścigania podczas śledztwa. 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane