ProLogis stawia centrum logistyki

Cezary Pytlos
opublikowano: 05-07-1999, 00:00

ProLogis stawia centrum logistyki

We wrześniu ProLogis, największy amerykański dostawca kompleksowych usług dystrybucyjnych, zakończy budowę Centrum Logistycznego w podwarszawskim Błoniu. Na Błonie Logistics Park składają się trzy budynki o łącznej powierzchni użytkowej 52 tys. mkw. (5,2 ha), stojące na obszarze 11,5 hektara.

Przedstawiciele firmy nie ujawniają wartości inwestycji. Wiadomo jednak, że postawienie podobnego, ale dużo większego, obiektu w Europie Zachodniej (najczęściej spotykana powierzchnia — od 70 do 200 ha) kosztuje przeciętnie 360-370 mln zł.

ProLogis ma ponad 1200 obiektów w Ameryce Północnej i Europie. W 1998 roku dysponował w sumie 11 mln mkw. biur dystrybucji, działających lub będących w budowie 84 krajach. W obiektach tych firmy produkcyjne i handlowe wynajmują powierzchnię magazynową i biurową. Prowadzą też z nich dystrybucję swoich produktów.

Do Polski firma trafiła dwa lata temu. Wybudowała Warszawskie Centrum Przemysłowe — cztery budynki o powierzchni prawie 3,7 hektara — na razie największy tego typu obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej. Na jego terenie działa 18 firm, m.in. Masterlink, Johnson & Johnson oraz Kodak. CP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Pytlos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ProLogis stawia centrum logistyki