Prywatyzacja mogłaby dać w 2001 ponad 20 mld zł-MSP

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Spółka Akcyjna
18-10-2001, 15:57

WARSZAWA (Reuters) - Ustępująca minister skarbu państwa, Aldona Kamela- Sowińska szacuje, że w tym roku z prywatyzacji udałoby się pozyskać ponad 20 miliardów złotych, gdyby nowy rząd zakończył wszystkie rozpoczęte prywatyzacje gabinetu, który odchodzi.

"To co przygotowałam i co już jest w kasie skarbu państwa to ponad 20 miliardów złotych" - powiedziała Kamela-Sowińska na czwartkowej konferencji prasowej.

Minister dodała, że z prywatyzacji G-8 uzyskać można ponad dwa miliardy złotych, ze sprzedaży 17,6-procentowego pakietu PKN Orlen też ponad dwa miliardy złotych, a ponad jeden miliard ze sprzedaży Rafinerii Gdańskiej.

"W kasie państwa jest już 6,6 miliarda złotych z prywatyzacji, kolejne 3,6 miliarda to są pieniądze z umów już wynegocjowanych takich jak PZU i WSiP" - powiedziała Kamela-Sowińska.

((Marta Karpińska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prywatyzacja mogłaby dać w 2001 ponad 20 mld zł-MSP