Przecena spółek technologicznych w USA

opublikowano: 05-09-2018, 22:06

Środowa sesja na amerykańskich giełdach stała pod znakiem spadków notowań akcji spółek z branży high tech. Zdecydowanie lepiej prezentował się segment spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki, szczególnie zgrupowanych w indeksie blue chipów Dow Jones IA., choć i wśród nich odczuwało się pewną nerwowość.

Na giełdowych indeksach ważyła też przecena ropy, co z miejsca znalazło odzwierciedlenie w spadku kursów koncernów paliwowo-energetycznych.

Nasdaq, Wall Street
Zobacz więcej

Nasdaq, Wall Street fot. Bloomberg

Na wartości traciły udziały m.in. Twittera, Facebooka, Alphabetu czy Snapa, którym to spółkom amerykańscy prawodawcy zarzucają wywieranie nielegalnego wpływu na opinię publiczną. 

Presję na decyzje podejmowane przez inwestorów miały też dane o wzroście w lipcu deficytu w handlu zagranicznym USA do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy. Był to równocześnie największy wzrost deficytu od 2015 r.

Sugerować by to mogło, że polityka protekcjonistyczna administracji prezydenta Trumpa jak dotąd nie przyniosła spodziewanych efektów.

Na zamknięciou sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,09 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,28 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 1,19 proc.,notując najmocniejszą przecenę od trzech tygodni.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy