Przeciwdziałanie zakażeniom od 30 lat

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 15:06
aktualizacja: 08-02-2022, 13:55

Przedmiotem działalności firmy Greenpol jest dostarczenie na rynek nowoczesnych, często innowacyjnych, rozwiązań do eliminacji patogenów z pomieszczeń i sprzętów.

Rewolucja w ochronie:Wprowadziliśmy na polski rynek jeden z najbardziej zaawansowanych cywilnych zestawów ochrony dróg oddechowych na świecie – maskę HALO. To kompaktowe urządzenie dla medyków zapewnia ochronę na poziomie 99,7 proc. – mówi Hubert Przybylski, prezes firmy Greenpol Instytut Kształtowania Środowiska.
Rewolucja w ochronie:Wprowadziliśmy na polski rynek jeden z najbardziej zaawansowanych cywilnych zestawów ochrony dróg oddechowych na świecie – maskę HALO. To kompaktowe urządzenie dla medyków zapewnia ochronę na poziomie 99,7 proc. – mówi Hubert Przybylski, prezes firmy Greenpol Instytut Kształtowania Środowiska.

W czasie pandemii zapewnienie narzędzi do powstrzymania zakażeń szpitalnych, zakażeń personelu, zadbanie o stan pomieszczeń zakładów pracy czy innych pomieszczeń oraz sterylizację urządzeń i instrumentów medycznych oraz sprzętu nabiera szczególnego znaczenia. Zapotrzebowanie jest większe niż w normalnym czasie, odpowiedzialność wprawdzie równie wysoka jak zawsze, ale nabiera szczególnego znaczenia teraz, gdy polskie placówki zalewane są sprzętem z Chin oferowanym przez nieznanych i niesprawdzonych producentów oraz środkami niepewnego pochodzenia. Stąd też ważne są szkolenia i aktywność edukacyjna, czym również zajmuje się Greenpol.

Firma działa od 1990 r., ma wieloletnie doświadczenie rynkowe i kontakty z markowymi producentami, takimi jak Miele, Haigh, Human Meditek czy Cube Inc., których urządzenia dystrybuuje.

Greenpol dostarcza klientom sprzęt i środki do sterylizacji, dezynfekcji, dekontaminacji oraz do zapewnienia higieny. Produkty te stosowane są wszędzie tam, gdzie pomieszczenia, sprzęt i narzędzia wymagają szczególnej ochrony przed bakteriami, wirusami i grzybami. To szeroko pojęta ochrona zdrowia i klienci z innych sektorów, np. zakłady produkcyjne, transport komunalny czy obiekty użyteczności publicznej. Firma dostarcza wyposażenie, takie jak oczyszczacze powietrza, maceratory (urządzenia do maceracji i naczynia z pulpy celulozowej), sterylizatory, myjnie i ich wyposażenie, szafy endoskopowe, pralnice, suszarki itp. Ponadto testy i inkubatory do monitorowania procesów sterylizacji różnymi metodami, wskaźniki kontroli procesów dezynfekcji. Firma zapewnia także serwis, naprawy i przeglądy sprzętu medycznego.

Wiele z tych urządzeń to innowacyjne rozwiązania, np. maska HALO (z system filtrującym i własnym zasilaniem), Plasmair C2010 (innowacyjne sufitowe urządzenie do dekontaminacji powietrza) czy Nocospray (przenośny zamgławiacz do dezynfekcji pomieszczeń).

– Wprowadziliśmy na rynek szereg rozwiązań, które pomagają przerwać łańcuch zakażeń szpitalnych, podnoszą bezpieczeństwo pacjentów i personelu i ułatwiają funkcjonowanie placówek – m.in. przenośny zamgławiacz, który nie niszczy sprzętu elektronicznego i dociera w każde, najmniejsze miejsce. Dezynfekcja powierzchni drogą powietrzną jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż ozonowanie i mniej czasochłonne niż dezynfekcja ręczna. Pozostałości po ozonowaniu w postaci osadu mogą działać drażniąco na spojówki i drogi oddechowe. Ozonowanie powoduje również uszkodzenia elementów wyposażenia. Przy zamgławianiu nie napotykamy na takie problemy – informuje Hubert Przybylski, prezes Greenpolu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane