Przedłużona zła passa Wall Street

opublikowano: 09-07-2012, 22:07

To nie był udany początek tygodnia na amerykańskich giełdach. Indeksy spadały praktycznie przez cały dzień (jedynie Nasdaq na początku sesji przez chwilę trzymał się powyżej piątkowego zamknięcia), w efekcie czego Wall Street notuje najdłuższą korektę od miesiąca.

Tym razem pogorszenie nastrojów zrzucano na karb doniesień z japońskiej gospodarki oraz z Hiszpanii. W pierwszym przypadku zamówienia na maszyny spadły najmocniej od ponad dekady. Z kolei rentowność hiszpańskich benchmarkowych 10-letnich obligacji ponownie przekroczyła poziom 7 proc. traktowany jako swoisty próg, poza którym kraj będzie musiał zwrócić się o międzynarodową pomoc.
Ważnym wydarzeniem dla parkietów jest rozpoczynający się dzisiaj sezon prezentacji wyników kwartalnych wśród największych amerykańskich spółek. Tradycyjnie, w średniej przemysłowej Dow Jones jako pierwszy wynikami pochwali się gigant aluminiowy Alcoa.
Z grona 10 grup tworzących indeks S&P500 na wartości traciło aż 9 w tym najmocniej branża surowcowa. Szczególnie słabo prezentowały się walory DuPont i Exxon Mobil. Przecenie poddały się również papiery instytucji finansowych.
Spadał kurs dwóch największych wydawców kart płatniczych Visa i MasterCard. Wpłynę na to obniżenie rekomendacji przez analityków szwajcarskiego banku UBS.
Ostatecznie, na finiszu sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,28 proc. Wskaźnik S&P500 spadał o 0,16 proc. zaś Nasdaq tracił 0,19 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Przedłużona zła passa Wall Street