Przedłużona zła passa Wall Street

To nie był udany początek tygodnia na amerykańskich giełdach. Indeksy spadały praktycznie przez cały dzień (jedynie Nasdaq na początku sesji przez chwilę trzymał się powyżej piątkowego zamknięcia), w efekcie czego Wall Street notuje najdłuższą korektę od miesiąca.

Tym razem pogorszenie nastrojów zrzucano na karb doniesień z japońskiej gospodarki oraz z Hiszpanii. W pierwszym przypadku zamówienia na maszyny spadły najmocniej od ponad dekady. Z kolei rentowność hiszpańskich benchmarkowych 10-letnich obligacji ponownie przekroczyła poziom 7 proc. traktowany jako swoisty próg, poza którym kraj będzie musiał zwrócić się o międzynarodową pomoc.
Ważnym wydarzeniem dla parkietów jest rozpoczynający się dzisiaj sezon prezentacji wyników kwartalnych wśród największych amerykańskich spółek. Tradycyjnie, w średniej przemysłowej Dow Jones jako pierwszy wynikami pochwali się gigant aluminiowy Alcoa.
Z grona 10 grup tworzących indeks S&P500 na wartości traciło aż 9 w tym najmocniej branża surowcowa. Szczególnie słabo prezentowały się walory DuPont i Exxon Mobil. Przecenie poddały się również papiery instytucji finansowych.
Spadał kurs dwóch największych wydawców kart płatniczych Visa i MasterCard. Wpłynę na to obniżenie rekomendacji przez analityków szwajcarskiego banku UBS.
Ostatecznie, na finiszu sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,28 proc. Wskaźnik S&P500 spadał o 0,16 proc. zaś Nasdaq tracił 0,19 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Przedłużona zła passa Wall Street