Przegląd mediów - 2 października

Internet Securities
opublikowano: 02-10-2006, 08:51

Przegląd mediów - 2 października

Przegląd mediów - 2 października

Rzeczpospolita--Elektrim chce zaproponować wierzycielom 10% redukcji długu i przesunięcie terminu spłaty wg gazety (B1 sobota)--Projekt budżetu 2007 trafił w piątek do Sejmu (B2 sobota)--GfK: Najlepszym wyjściem są nowe wybory wg 59% ankietowanych (A1 poniedziałek)--Premier w Stoczni Gdańskiej: Zwyciężymy w parlamencie, a jeśli trzeba – w wyborach (A3 poniedziałek)--Kulczyk nie kupi libijskiego koncernu Tamoil wg brytyjskiej prasy (B1 poniedziałek)

Gazeta Wyborcza--PKN Orlen chce wejść na rynek detaliczny Czech i krajów bałtyckich wg gazety (29 sobota)--Gazprom chce zwiększyć wpływ na EuRoPol Gaz wg gazety (31 sobota)--Lepper: Opozycja powinna zgłosić konstruktywne wotum nieufności z A. Zollem jako przejściowym premierem (7 poniedziałek)

Dziennik--Na pierwsze istotne odcinki autostrad poczekamy kilka lat (18 sobota)--PiS gotowe odwołać Mojzesowicza, by przyciągnąć PSL (4 poniedziałek)

Parkiet--ZBP: Średnia wartość kredytu hipotecznego wzrosła w lipcu o 27% r/r do 138 tys. zł (1 sobota)--Maxipizza chce wejść na GPW na początku 2007 r. (5 sobota)

Puls Biznesu--PKN Orlen chce zakończyć przejmowanie Możejek w listopadzie (8)--BISE chce pozyskać 100 mln zł z emisji akcji i zadebiutować na GPW w maju (11)

Gazeta Prawna--Prezes PKN Orlen: Po Możejkach mniejszy apetyt na akwizycje (4)

ISB--Polska i Litwa podpisały list intencyjny ws. mostu energetycznego--PKO BP i NFOŚiGW podpisały list intencyjny w sprawie zbycia przez PKO BP akcji BOŚ--WSiP podniosły prognozę na 2006 rok, planują 25 mln zł zysku netto--Złoty umocnił się na koniec dnia po lekkim porannym osłabieniu--KGHM zdecydował, że nie sprzeda Dialogu--Wskaźnik koniunktury giełdowej Wigometr spadł o 9 pkt do -25 pkt--Na giełdzie spadki, możliwe wzrosty w przyszłym tygodniu jeśli DJ pobije rekord--MSP złożyło wniosek do zarządu o zwołanie walnego zgromadzenia PZU--Premier powołał Stanisława Kluzę na stanowisko szefa KNF--Rynek długu w najbliższych dniach uzależniony od polityki i surowców--Cadbury Schweppes uruchomi produkcję w nowej fabryce w Skarbimierzu na początku 2008 r.--Rozprawa upadłościowa Elektrimu odbędzie się 4 października--MinFin: Zadłużenie sektora finansów publ. wzrosło w II kw. o 2,3% kw/kw do 501,9 mld zł--PKN Orlen złożył wniosek do Komisji Europejskiej ws. zakupu Możejek--MinFin zaoferuje w IV kw. obligacje za 9,5-19,0 mld zł, bony za 4,8-6,8 mld zł--GUS: Wzrost PKB wyniósł w 2005 r. 3,5% po kolejnej rewizji--Kryński z Lotosu: 10% rynku detalicznego może być osiągnięte przed 2010 r.--Grupa Lotos może podpisać długoterminowy kontrakt na ropę z Kuwejtu w 6 miesięcy--PZU chce sprzedać swoje spółki ubezpieczeniowe na Ukrainie - media--Euromark przeprowadzi pierwszą akwizycję już w tym roku--RN Grupy Lotos powołała 2 nowych członków zarządu, Olechnowicz pozostał prezesem--MinFin zaoferuje w październiku bony skarbowe o łącznej wartości 1,4-1,8 mld zł--MinFin zaoferuje w październiku obligacje o łącznej wartości 3,5-7,0 mld zł--PDA i akcje Euromark zadebiutowały ceną 15,60 zł, rosnąc o 0,65%--W piątek kurs polskiej waluty nadal uzależniony od syt. politycznej--SMG/KRC: PO ma 34% poparcia, PiS – 19%--Fitch zmienił perspektywę ratingu Pekao SA na 'pozytywną'--Elektrim złożył w sądzie wniosek o upadłość z opcją układu--PSL chce rozmawiać z PiS o koalicji, decyzja Ludowców możliwa za tydzień--W piątek na GPW możliwe niewielkie spadki, spadły ceny surowców na świecie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Przegląd mediów - 2 października