Przegląd mediów - 3 października

Internet Securities
03-10-2006, 09:05

Przegląd mediów - 3 października

Przegląd mediów - 3 października

Rzeczpospolita--Liderzy PSl uznali wiec premiera w stoczni za początek kampanii wyborczej PiS i zastanawiają się nad sensem negocjacji koalicyjnych (A1)--Rzecznik PiS rozważa nad przesunięciem ew. wyborów o 2 tyg. z 26 listopada (A3)--Ceny mieszkań we wrześniu najbardziej wzrosły we Wrocławiu – o 13,2% m/m do 6211 zł, w Trójmieście i Warszawie – o 5,5% (B2)--Auchan chce być wirtualnym operatorem komórkowym (MVNO) (B3)

Gazeta Wyborcza--Pawlak po wiecu w Stoczni: Być może PiS nie szuka już porozumienia z PSL (8)--Resort rozwoju regionalnego chce uprościć ustawę o zamówieniach publicznych, by lepiej wykorzystywać środki z UE (25)

Dziennik--W wielu salonach wciąż można kupić nowe auta z 2005 r. (1, 19)--Samoobrona zawiesiła egzekwowanie weksli (6)--Stocznia Gdańska ma zamówienie na 12 statków (18)

Parkiet--Do konsolidacji energetyki w 4 spółki może dojść już w listopadzie wg gazety (1)--Szwajcarski 5E Holding zrezygnował z debiutu na GPW – chciał sprzedać „stare” akcje za 250 mln zł (1, 12)--Optimus poprosił Bank BPH o kolejną prolongatę spłaty długu (4)--Wrzodak złożył w prokuraturze doniesienie ws. TVMN dot. obligacji (5)

Puls Biznesu--Maleje podaż węgla energetycznego grubego (4)--PSE złożyły wniosek do UOKiK o zgodę na konsolidację 11 firm w Polską Grupę Energetyczną (6)--GE Money Bank planuje 300 mln zł zysku i 3 mld zł kredytów hipotecznych w tym roku (13)

Gazeta Prawna--Ponad 10% akcji PKO BP, należących do pracowników, trafi do obrotu publicznego w listopadzie (6)--Obłękowski z PKO BP: Nie mamy planów akwizycji zagranicznej, rozwijamy organicznie Kredobank na Ukrainie (6)

ISB--Złoty rozpoczął tydzień od umocnienia do euro i dolara--PGNiG przeszło do kolejnego etapu na poszukiwanie złóż w Libii--Ruch złożył rejestracyjną część prospektu emisyjnego w KNF--Zapisy w publicznej ofercie spółki Netmedia potrwają od 11 do 13 października--BGŻ rozpoczął sprzedaż funduszy inwestycyjnych Robeco--WIG20 zakończył poniedziałek na plusie, perspektywy nie najlepsze--SEB skupi się w Polsce na obsłudze korporacji i private bankingu--MSP: Przychody brutto z prywatyzacji po 3 kwartałach wyniosły 514,5 mln zł--NBP: Pozycja inwestycyjna Polski netto wyniosła na koniec 2005 r. minus 104,7 mld euro--NBP: Zadłużenie zagraniczne Polski na koniec II kw. wyniosło 115,942 mld euro--NBP: Na rachunku obrotów bieżących w II kw. 2006 r. był deficyt 1,18 mld euro--Rozmowy Tele2 i TP SA o WLR na razie bez konkretów, dalszy ciąg we wtorek--KGHM podtrzymuje prognozy po decyzji o niesprzedawaniu Dialogu--Dialog chce mieć w 2010 r. 1 mln klientów i 1 mld zł przychodów--DM IDMSA kupił krótkoterminowo 34% akcji BOMI--MinFin zaoferuje w środę obligacje 2-letnie serii OK1208 za 1,2 mld zł--MinFin szacuje wrześniową inflację na 1,7-1,8 wobec 1,6% w sierpniu--BISE chce pozyskać ok. 100 mln zł i wejść na GPW w maju 2007 r.--Graal kupi 100% udziałów w spółce Koral--Po zakupie Możejek PKN Orlen ‘zmniejszy apetyt’ na akwizycje--PiS: Prawdopodobieństwo koalicji ‘nieco większe’ niż wcześniejszych wyborów--W poniedziałek złoty nadal pod wpływem polityki--A. Podsiadło odszedł z PKO BP, p.o. prezesa został S. Skrzypek--Na GPW w poniedziałek możliwe wzrosty

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / Przegląd mediów - 3 października