Przełomowe zlecenia dla młodych spółek

opublikowano: 26-04-2020, 22:00

22 start-upy wdrożą w dużych firmach nowatorskie rozwiązania rozwijane w akceleratorze Space3ac.

— To rekord w historii programów akceleracyjnych dla młodych spółek prowadzonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach działania 2.5 programu Inteligentny Rozwój. Wśród wybranych projektów są m.in. rozwiązania zmniejszające emisję dwutlenku węgla i monitorujące drony podwodne — mówi Marcin Seniuk, dyrektor departamentu rozwoju start-upów w PARP.

Space3ac to jeden z dziesięciu operatorów programów akceleracyjnych wspierających startupowców. Młode spółki mogą liczyć nie tylko na finansowanie, ale także usługi ekspertów biznesowych i technologicznych. Ponadto mają dostęp do infrastruktury innowacyjnej.

Do końca maja startupowcy mogą zgłaszać się do akceleratora Space3ac. Na wsparcie mogą liczyć 22 młode spółki. W puli jest 5 mln zł. Space3ac pomaga start-upom wdrażać technologie w takich przedsiębiorstwach, jak PKN Orlen, Orange Polska, Luxon, Valmont Polska, OT Logistics, Pekabex, Safe Co. Ltd., Olivia Business Centre, Zarząd Portu Morskiego w Gdańsku czy Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego.

WAŻNA DATA

31.05 Do tego dnia start-upy mogą zgłaszać się do akceleratora Space3ac.

WIĘCEJ INFORMACJI www. parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane