Przerwa w rozmowach listonoszy z władzami Poczty

(Tadeusz Stasiuk)
17-11-2006, 15:56

Rozmowy kierownictwa Poczty Polskiej z reprezentatywnymi dla całego przedsiębiorstwa centralami związkowymi mają się rozpocząć w poniedziałek - poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy Poczty Radosław Kazimierski.

Rozmowy kierownictwa Poczty Polskiej z reprezentatywnymi dla całego przedsiębiorstwa centralami związkowymi mają się rozpocząć w poniedziałek - poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy Poczty Radosław Kazimierski.

Zakończyło się spotkanie listonoszy z przedstawicielami kierownictwa Poczty Polskiej.

"Ustalono, że wszystkie postulaty, dotyczące organizacji pracy, są do rozwiązania. Jeżeli chodzi o sprawy płacowe, to w tej chwili jest realizowana wypłata podwyżek, zaplanowanych na ten rok i wynegocjowanych przez związki. Możliwe jest podjęcie negocjacji płacowych jeszcze w tym roku" - powiedział Kazimierski.

W piątek w Warszawie i okolicach nie pracują listonosze w 50 z 250 urzędów, a 800 z 3 tys. listonoszy nie roznosi poczty. Postulaty warszawskich listonoszy są podobne do zgłoszonych w innych miastach. Listonosze domagają się lepszej organizacji pracy, zmian w czasie pracy oraz podwyżek płac.

Od poniedziałku do środy trwał protest, a potem strajk pocztowców w Gdańsku. W środę strajkowali listonosze w Zielonej Górze, protestowali także pocztowcy w Poznaniu.

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Listonoszy Poczty Polskiej, Marcin Żołędziewski powiedział PAP w piątek, że nie można wykluczyć w poniedziałek rozszerzenia protestu doręczycieli na inne miasta w Polsce. Związkowcy chcą rozmów z dyrektorem generalnym. "Jeżeli ta akcja nie poskutkuje, to od wtorku mogą strajkować listonosze w całym kraju" - powiedział Żołędziewski.

Jak wyjaśnił, protestujący związkowcy chcą przede wszystkim poprawy warunków pracy, a potem podwyżek płac. "Żądamy też zaprzestania działań na rzecz komercjalizacji i prywatyzacji Poczty Polskiej" - powiedział.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przerwa w rozmowach listonoszy z władzami Poczty