Przerwana dobra passa na Wall Street

Znów zrobiło się nerwowo na amerykańskich giełdach. Po trzydniowej zwyżce na parkietach, napędzanej zwyżką notowań akcji spółek finansowych, w czwartek doszło do wyhamowania strony popytowej i udanej próby kontrataku ze strony sprzedających.

Część z nich starała się zrealizować krótkoterminowe zyski, w efekcie czego, indeksy znalazły się w czerwonych obszarach.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Ostatecznie, na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,25 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,47 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 1,03 proc.

Pogorszenie nastrojów było spowodowane w głównej mierze słabe rezultaty kwartale koncernu Wal-Mart Stores i osłabienie tendencji wzrostowej na ropie.

Przecenie poddawało się osiem spośród 10 głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500, przy czym najmocniej na wartości traciły udziały spółek energetycznych. Z uwagi na znaczący udział w indeksach miały one negatywne przełożenie na wskaźniki, a spadki notowań koncernów paliwowych wywołała m.in. informacja o wzroście zapasów paliw w USA.

Zwyżkował kurs akcji IBM, chwilami grubo o ponad 5 proc. Aprecjację „wymusiło” podniesienie rekomendacji przez analityków Morgan Stanley do poziomu „przeważaj” i informacja o nowej akwizycji w segmencie powiązanym z medycyną.

Cena walorów Wal-Mart spadała o ponad 4 proc. Zniżka to rezultat publikacji niższego niż oczekiwano zysku kwartalnego i niepokojącej prognozy sprzedaży przez największego na świecie właściciela sieci supermarketów.

Przecenie poddawały się również walory Apple. W tym przypadku spadek wynikał z informacji o problemach z ładowarkami turystycznymi i wtyczkami producenta Iphone’ów i raportu firmy Gartner, sugerującego na pierwszy spadek sprzedaży smartfonów „jabłuszka”.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Przerwana dobra passa na Wall Street