Przetarg na dostawę 14 pociągów unieważniony

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-11-2005, 11:48

Przetarg na 14 pociągów pasażerskich dla woj. mazowieckiego i śląskiego został unieważniony - poinformowała w czwartkowym komunikacie rzeczniczka mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Wiesława Lipińska.

Przetarg na 14 pociągów pasażerskich dla woj. mazowieckiego i śląskiego został unieważniony - poinformowała w czwartkowym komunikacie rzeczniczka mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Wiesława Lipińska. Jednocześnie zarząd województwa podjął decyzję o wystąpieniu do Urzędu Zamówień Publicznych o wyrażenie zgody na wyłonienie dostawcy pociągów w trybie negocjacji, bez ich ogłoszenia.

Chęć udziału w zorganizowanym przez woj. mazowieckie i woj. śląskie przetargu na 10 pociągów dla Kolei Mazowieckich i 4 dla Śląska wyraziły 4 firmy: Stadler Bussnang ze Szwajcarii, Bombardier Transportation z Niemiec, Ansaldobreda z Włoch oraz Siemens z Niemiec - poinformowano w komunikacie.

Pod koniec sierpnia br. komisja przetargowa wykluczyła Ansaldobreda i Siemens z przetargu z powodu niespełniania przez ich wnioski wymogów formalnych. Oznaczało to, że oferty w przetargu mogły złożyć tylko dwie pozostałe firmy: Stadler Bussnang i Bombardier Transportation. Jednak ich oferty zostały odrzucone, ponieważ "nie odpowiadały treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Przetarg na dostawę 14 pociągów unieważniony