Przetargi już ruszyły

Mariusz Zielke
23-07-2002, 00:00

Do końca roku przygotowane zostaną jeszcze cztery przetargi związane z katastrem.

Do końca 2002 r. powinna wyjaśnić się kwestia długo oczekiwanych przez branżę informatyczną przetargów związanych z budową systemu katastralnego. Na razie rozstrzygnięto jeden — na system do ewidencji ksiąg wieczystych w Ministerstwie Sprawiedliwości. We wrześniu spodziewane jest rozstrzygnięcie kolejnego — trwającego już — przetargu na system obsługujący podatki od nieruchomości w Ministerstwie Finansów.

Jerzy Albin, główny geodeta kraju, zapowiada, że urząd będzie do końca 2002 r. przygotowany do czterech przetargów: na integracyjną platformę elektroniczną, zakup sprzętu, obsługę informatyczną i telekomunikacyjną oraz integrację oprogramowania. Ponieważ przy realizacji kontraktów wykorzystane zostaną środki z funduszy UE, wszystkie przetargi przeprowadzi Jednostka Finansująco-Kontraktująca przy Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

Przetarg na informatyzację ksiąg wieczystych wygrało konsorcjum Spinu i Aramu. W konkursie na obsługę systemu podatkowego faworytem — według nieoficjalnych informacji — jest konsorcjum katowickiego Hanslika i trójmiejskiego Demosa. Początkowo firmy wykonają pilotaż systemu, którego koszt szacuje się na 1-1,5 mln EUR (4-6 mln zł). Koszt budowy całego systemu ocenia się na 30-40 mln EUR (120-160 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Przetargi już ruszyły