Przewozami Regionalnymi pokieruje kobieta

PAP
30-07-2010, 15:55

Małgorzata Kuczewska-Łaska została nowym prezesem Przewozów Regionalnych - poinformował w piątek rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. Decyzję taką podjęła Rada Nadzorcza spółki po przeprowadzeniu konkursu na to stanowisko.

Wakat na stanowisku prezesa samorządowej spółki utrzymywał się od końca maja, kiedy dotychczasowy prezes Tomasz Moraczewski zrezygnował ze stanowiska i został prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Kuczewska-Łaska do tej pory pełniła funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego w Przewozach Regionalnych. Wcześniej była dyrektorem finansowym w KCR SA, wiceprezesem zarządu ds. finansowych w Instalexport SA oraz ekspertem w Zespole Doradców Gospodarczych TOR. Jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów MBA w International Executive Development Centre w Bled w Słowenii.

To drugi konkurs na stanowisko prezesa największego w Polsce kolejowego przewoźnika pasażerskiego. Do poprzedniego stanęło sześciu kandydatów. Rada nadzorcza ich przesłuchała, ale zamknęła konkurs nie wyłaniając prezesa.

Przewozy Regionalne należą do 16 samorządów. Dziennie uruchamiają do 3 tys. pociągów i przewożą ok. 340 tys. pasażerów.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Przewozami Regionalnymi pokieruje kobieta