Przychody Alibaby rosły najwolniej od trzech lat

opublikowano: 30-01-2019, 13:57

Przychody Alibaba Group Holding, największej chińskiej spółki z segmentu e-commerce rosły w minionym kwartale w najwolniejszym tempie od trzech lat, donosi Reuters. To kolejna spółka odczuwająca coraz mocniejsze schłodzenie koniunktury w Chinach i reperkusje związane z konfliktem handlowym pomiędzy Pekinem a Waszyngtonem, które skłoniły część konsumentów do powstrzymania się od zakupów.

Alibaba, druga najcenniejsza spółka publiczna w Azji po Tencent, odnotowała w trzecim kwartale roku finansowego (okres październik-grudzień 2018 r.)  przychody w wysokości 117,28 mld juanów (17,47 mld USD), w porównaniu do 83 mld juanów rok wcześniej. To wzrost rzędu 41 proc. 

Alibaba Group Holding
Zobacz więcej

Alibaba Group Holding fot. Bloomberg

Zysk netto wzrósł natomiast o 33 procent do 30,96 mld juanów, ale dynamika zwyżki była najsłabsza w całej dziesięcioletniej historii spółki.

Alibaba zazwyczaj odnotowuje najwyższe przychody w grudniu ze względu na spektakularny  "Dzień Singla" w listopadzie - największe na świecie wydarzenie sprzedażowe online, które wyprzedza sprzedaż świątecznych zakupów w USA w Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek łącznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy