Przychody Asbisu po raz czwarty w dół

GSU
opublikowano: 23-04-2019, 11:19

Według szacunkowych danych Asbis wypracował w marcu 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 147 mln USD, wobec 164 mln USD w lutym 2018 r., co oznacza spadek ok. 10 proc.

Marzec był czwartym miesiącem z rzędu, kiedy przychody dystrybutora spadły. W lutym sprzedaż okazała się 13 proc. niższa rdr, w styczniu 28 proc., a w grudniu 2018 r. spadły o 5 proc. rdr.

- Zarówno marzec, jak i cały pierwszy kwartał tego roku były zgodne z naszymi oczekiwaniami i wpisują się w opublikowaną przez nas prognozę finansową na 2019 rok – informuje Siarhei Kostevitch, dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Zwraca uwagę, że pierwszy kwartał ubiegłego roku był rekordowy w historii Asbisu, z uwagi na kilka czynników mocno wspierających sprzedaż jak m.in. duży popyt na karty graficzne VGA związane z technologią blockchain czy bardzo dobra sprzedaż smartfonów w pierwszym półroczu. 

- Obecnie kontynuujemy naszą strategię koncentracji na wypracowaniu wyższych marż i rozwoju naszego portfela produktów własnych  – mówi Siarhei Kostevitch.

Prognoza Asbisu na 2019 r. zakłada wypracowanie 1,7 mld USD - 1,9 mld USD przychodów i 8,5 mln USD -10 mln USD zysku netto. W ubiegłym roku dystrybutor wypracował 2,07 mld USD przychodów i 12 mln USD zysku netto.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z ryku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z ryku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu