Przychody IBM przebiły prognozy, ale zyski spadły

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 20-07-2021, 08:23

IBM, jeden z największych amerykańskich przedstawicieli sektora technologicznego nie miał specjalnie udanego kwartału jednak zdołał przebić oczekiwania analityków. Na znaczeniu systematycznie zyskuje biznes oparty o usługi w chmurze, donosi Reuters.

Biuro IBM w Nowym Jorku
Biuro IBM w Nowym Jorku
Tdorante10/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Liczone ogółem przychody ze sprzedaży wzrosły w II kwartale 2021 r. o 3 proc. osiągając pułap 18,75 mld USD. Mediana prognoz zakładała tymczasem wynik na poziomie 18,29 mld USD.

Sprzedaż usług w chmurze zwiększyła się w tym okresie o 13 proc. do kwoty 7 mld USD.

Sytuacja nie wygląda już tak dobrze w przypadku wypracowanych zysków. Wynik netto spadł do 1,33 mld USD co daje 1,47 USD za akcję (EPS). Rok wcześniej było to odpowiednio 1,36 mld USD i 1,52 USD.

IBM agresywnie inwestuje w przedsięwzięcia zorientowane na chmurę i sztuczną inteligencję, jednocześnie rezygnując z wolno rozwijającej się, ale ogromnej, zarządzanej infrastruktury. Wartość tzw. rynku chmury szacowana jest na 1 bln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane