Przychody JPMorgan z handlu złotem sięgnęły 1 mld USD

ARŻ, Reuters
opublikowano: 23-11-2020, 15:24

JPMorgan osiągnął w tym roku rekordowe przychody w wysokości ok. 1 mld USD z handlu, przechowywania i finansowania metali szlachetnych. To znacznie więcej niż konkurencyjne banki, pisze Reuters.

Firma doradcza McKinsey szacuje, że 10 największych banków inwestycyjnych osiągnie w tym roku łączne przychody o wartości od 1,7 do 2 mld USD z metali szlachetnych, głównie złota. Co najmniej połowa tej kwoty przypadnie JPMorgan.

„Poszczególne banki inwestycyjne rzadko zarabiały więcej niż 1 mld USD na towarach w ostatnich latach, a żaden nigdy wcześniej nie zarobił więcej niż około 600 mln USD na metalach szlachetnych w ciągu jednego roku” powiedział George Kuznetsov z McKinsey CIB Insights.

Zyski napędził duży popyt na złoto i srebro wśród inwestorów z USA i Europy, którzy obawiali się, że pandemia koronawirusa może zdewaluować inne aktywa. Doprowadziło to do wzrostu cen złota powyżej 2000 USD za uncję.

Z danych operatora giełdy Comex, CME Group, wynika, że klienci JPMorgan odpowiadali za jedną trzecią całego obrotu sztabkami złota zarejestrowanego na giełdzie w październiku i za ponad dwie piąte obrotu w czerwcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane