Czytasz dzięki

Przychody podatkowe spadły w Niemczech o 23,5 proc.

opublikowano: 22-05-2020, 08:40

Rząd federalny i 16 krajów związkowych Niemiec otrzymały w kwietniu ok. 39 mld EUR tytułem podatków, o 23,5 proc. mniej niż rok wcześniej, pisze Reuters.

Niemcy prawdopodobnie są w największej recesji od końca II wojny światowej. Powodem jest zamrożenie gospodarki spowodowane ograniczeniami wprowadzonymi w celu zahamowania pandemii koronawirusa. Niemieckie Ministerstwo Finansów, które poinformowało w piątek w comiesięcznym raporcie o spadków przychodów podatkowych, ostrzegło, że sytuacja będzie trudna jeszcze przez kilka miesięcy. Spodziewany jest dalszy negatywny wpływ pandemii na wpływy do budżetu. 

Wcześniej w maju minister finansów Olaf Scholz zapowiadał, że spadek wpływów do kasy państwa nie powstrzyma rządu od ogłoszenia w czerwcu kolejnych działań stymulacyjnych. Początkowy pakiet wsparcia dla gospodarki ma wartość 750 mld EUR, a w celu jego sfinansowania Niemcy zaciągnęły nowy dług po raz pierwszy od 7 lat, przypomina Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane