Przyczyna kryzysu z 2008 r. tkwi w mózgu

KŁ, Reuters
opublikowano: 21-02-2012, 12:47

To ważna informacja dla zawodowych graczy giełdowych i hazardzistów. Naukowcy odkryli, że pewne substancje chemiczne oddziałujące na obszar mózgu odpowiedzialny za system nagród są kluczowe przy tym jak szybko dana osoba radzi sobie z bólem związanym ze stratą finansową – informuje Reuters.

Naukowcy postanowili przyjrzeć się temu jaki możliwy wpływ na mózgi hazardzistów, a także finansistów z Wall Street i londyńskiego City mgły mieć środki chemiczne w czasie kryzysu 2008 r.

- Patologiczny hazard, który ma miejsce w kasynach, często odbywa się również w Kasynie Wall Street i Kasynie London City – powiedział Julio Licinio, redaktor magazynu Molecular Psychiatry, w którym opublikowane zostały badania.

Z przeprowadzonych eksperymentów wynika, że noradrenalina ma kluczowy wpływ na to jak reagujemy na utratę pieniędzy.

Osoby z wysokim poziomem noradrenaliny w kluczowych miejscach mózgu były mniej wrażliwe na ból wywołany utratą pieniędzy. Natomiast osoby o niższym poziomie noradrenaliny w danym obszarze mózgu charakteryzowała większa awersja do ryzyka, ponieważ ich reakcja na poniesione straty była bardziej bolesna i emocjonalna w porównaniu do osiąganych przez nie zysków.

iStockPhoto
iStockPhoto
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Reuters

Polecane