Przyspieszyła dynamika wzrostu cen nowych domów w Chinach

opublikowano: 18-06-2019, 08:44

Wzrost cen nowych domów w Chinach przyspieszył w zeszłym miesiącu po wprowadzeniu środków rządowych w celu pobudzenia popytu w mniejszych miastach.

Średnia wartość nowych domów w 70 największych chińskich miastach z wyłączeniem subsydiowanych przez rząd mieszkań, wzrosła w maju 2019 r. o 0,71 proc., wynika z danych opublikowanych we wtorek przez tamtejsze biuro statystyczne. Jest to wyższa dynamika wzrostu od tej odnotowanej w kwietniu (0,62 proc.) i marcu (0,61 proc.).

Wzrosty nastąpiły po mocnym kwietniu, w którym ceny domów rosły w najszybszym tempie od co najmniej grudnia 2018 r., przy równoczesnym wzroście sprzedaży lokali. 

W maju 12 miast odnotowało wzrost cen o ponad 1 proc. w porównaniu z sześcioma, które odnotowały zwyżkę w kwietniu. 

Wzrost w ubiegłym miesiącu był w dużej mierze spowodowany przez miasta poziomu 2 i 3, gdzie ceny przyspieszyły odpowiednio o 0,77 i 0,69 proc.

Najszybszy wzrost - na poziomie 2 proc. - miał miejsce w Xi'an, stolicy prowincji Shaanxi, znanej z posiadania słynnej chińskiej armii z terakoty. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu