PSL nadal chce zmian w funkcjonowaniu NBP

Administrator
opublikowano: 30-01-2002, 18:56

Środowe cięcie stóp przez RPP nie wychodzi naprzeciw programowi rządu i w związku z tym konieczne jest uruchomienie drogi legislacyjnej – zapowiedział wicepremier Jarosław Kalinowski. - Decyzja RPP jest decyzją ledwie nadążającą za inflacją, nie wychodzi naprzeciw programowi rządu i nie jest wsparciem dla rządu – powiedział wicepremier na konferencji prasowej.

Środowe cięcie stóp przez RPP nie wychodzi naprzeciw programowi rządu i w związku z tym konieczne jest uruchomienie drogi legislacyjnej – zapowiedział wicepremier Jarosław Kalinowski.

- Decyzja RPP jest decyzją ledwie nadążającą za inflacją, nie wychodzi naprzeciw programowi rządu i nie jest wsparciem dla rządu – powiedział wicepremier na konferencji prasowej.

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła w środę, zgodnie z oczekiwaniami rynku, podstawowe stopy procentowe o 1-2 punktu procentowego.

Złożony przez PSL i UP w grudniu w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o NBP zakłada zwiększenie liczby członków Rady Polityki Pieniężnej z 9 do 15 osób. Projekt przewiduje także poszerzenie zadań NBP o troskę o rozwój działalności gospodarczej i sprzyjanie zmniejszaniu bezrobocia.

ONO, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane