Pure Biologics musi szybko zdobyć kapitał

opublikowano: 20-02-2023, 07:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka Pure Biologics, która niedawno zakończyła emisję akcji, pilnie potrzebuje kolejnej partii kapitału. Dlatego rozpoczęła przegląd opcji strategicznych.

“Przy konserwatywnych założeniach Zarządu, obecny stan gotówki wskazuje na konieczność pozyskania środków finansowych w horyzoncie około pięciu miesięcy” - głosi komunikat.

Zarząd ocenia, że na kontynuację realizacji planów strategicznych w latach 2023-2023 potrzeba 700-110 mln zł.

“Dokonana analiza budżetu Spółki wykazała, że środki pozyskane z emisji akcji serii G i H nie będą wystarczające do realizacji założonego harmonogramu, pozwalającego na symultaniczny rozwój kilku aktywów, prowadzący do oczekiwanego wzrostu wartości, co determinuje konieczność pozyskania dodatkowego finansowania. Pozyskanie wspomagającego kapitału jest w ocenie Zarządu niezbędne dla utrzymania założonego tempa komercjalizacji projektów oraz kosztów ponoszonych na prowadzenie badań Fazy 0 i Fazy I w projektach rozwoju leków PB003 i PB004.” - dodano.

Wiodącym scenariuszem jest pozyskanie kapitału z nowej emisji akcji, ale rozważane będzie także inne możliwości.

“Zarząd podtrzymuje wcześniejsze deklaracje intensyfikacji rozmów z potencjalnymi partnerami w drugim kwartale br., po uzyskaniu oczekiwanych wyników badań na zwierzętach w wiodących projektach, i będzie podejmował działania prowadzące do komercjalizacji jednego z nich, która mogłaby potencjalnie ograniczyć potrzeby gotówkowe Spółki.” - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane