Putin: ograniczenie podaży ropy możliwe do końca 2018 roku

opublikowano: 04-10-2017, 13:49
aktualizacja: 04-10-2017, 13:51

Prezydent Władimir Putin powiedział, że Rosja może zgodzić się na przedłużenie umowy największych producentów ropy o ograniczeniu jej podaży do końca 2018 roku.

Obecnie obowiązujące porozumienie przewiduje ograniczenie podaży przez OPEC i Rosję oraz kilku innych dużych producentów do marca przyszłego roku.

Władimir Putin
Zobacz więcej

Władimir Putin fot. Bloomberg

- Podejmiemy decyzję bazując na realiach w marcu 2018 roku, ale nie wykluczam, że możemy przedłużyć – powiedział Putin podczas konferencji Russian Energy Week w Moskwie. – Jeśli mówimy o możliwym przedłużeniu, wówczas, oczywiście, powinno być co najmniej do końca 2018 roku – dodał.

W ubiegłym roku Rosja uzgodniła z OPEC ograniczenie podaży ropy w celu zmniejszenia jej nadpodaży, która hamowała wzrost cen. Od tego czasu kurs ropy poszedł w górę i wszedł w „rynek byka”. Bank centralny Rosji ostrzega jednak, że jest wciąż ryzyko spadku w przyszłym roku ceny ropy nawet do 40 USD za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu