Pytanie o charakter zwrotu na rynku

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 10-10-2011, 00:00

WALUTY

W tym tygodniu rozegra się batalia o charakter technicznego zwrotu, jaki dokonał się na wykresach w ostatnich dniach. Chodzi o m.in.: świecową formację przenikania na wykresie EUR/USD, ogromnych rozmiarów formację młota na GBP/USD (jej powstaniu towarzyszyła obrona wsparć z września i grudnia 2010 r. oraz września tego roku), obronę sierpniowego dołka i potwierdzoną formację młota na wykresie ropy Brent czy w końcu analogiczne popytowe sygnały na wykresie S&P500. Wygrana batalia może sugerować wyhamowanie przeceny tych ryzykownych aktywów, a nawet zmianę trendu.

W najbliższych dniach uwaga inwestorów będzie koncentrowała się nie tylko na wypowiedziach europejskich polityków, którzy szukają drogi wyjścia z kryzysu zadłużenia Europy oraz na danych makroekonomicznych.

Wydarzeniem będzie publikacja raportów z Chin (bilans handlowy, inflacja CPI), amerykańskich danych o sprzedaży detalicznej i indeksie Uniwersytetu Michigan oraz protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC. Równie ważnym wydarzeniem będzie rozpoczynający się sezon wyników na Wall Street. Poznamy cenzurkę banku JPMorgan i Google’a.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu