PZU przyjrzy się przewoźnikom

Łukasz Świerżewski
opublikowano: 16-07-2002, 00:00

Tragiczna seria wypadków polskich autokarów turystycznych sprawiła, że największy ubezpieczyciel — PZU — zaostrza politykę wobec firm przewozowych. Polisę OC w tym towarzystwie miał wykupiony autokar, który uległ wypadkowi w Austrii. PZU zaangażowane jest też w likwidację skutków katastrofy na Węgrzech.

— Inspektoraty i oddziały okręgowe PZU otrzymały instrukcję, by szczególnie uważnie oceniać ryzyko w przypadku firm przewozowych i spedycyjnych i by dogłębnie badać dokumenty dotyczące stanu technicznego pojazdów. Zastanawiamy się też nad podjęciem innych kroków, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić — twierdzi Agnieszka Liszka, rzecznik PZU.

Nadzwyczajnych kroków nie podejmuje natomiast Gerling Polska, który był wystawcą polis turystycznych NNW i kosztów leczenia uczestników wycieczek, które były ofiarami wypadków na Węgrzech w Austrii i Bułgarii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU przyjrzy się przewoźnikom