Czytasz dzięki

PZU wynajęło wieżę od Skanskiej

PAB
opublikowano: 30-06-2020, 17:50

Nowa centrala ubezpieczyciela znajdzie się w Generation Park Y. To największa umowa najmu w historii rynku biurowego w Polsce.

Umowa najmu na 47 tys. m kw. w kompleksie Generation Park przy Rondzie Daszyńskiego pobiła dotychczasowy rekord – najem 45 tys. m kw. przez mBank w Mennica Legacy Tower. Rekordy padły także w innych kategoriach - to największa umowa najmu w historii Grupy Skanska na świecie, a budynek wynajęty przez PZU będzie najwyższym zbudowanym przez Skanską w Europie Środkowej i Wschodniej.

Generation Park Y
Zobacz więcej

Generation Park Y fot. Kuba Jurkowski

– Nowa centrala Grupy PZU to inwestycja w naszych pracowników. Dlatego tak ważne jest, że Generation Park Y spełnia najwyższe standardy, jeżeli chodzi o warunki, komfort i bezpieczeństwo pracy. Niemniej istotne są kwestie ekologiczne i to, że jest to obiekt bez barier, z którego w pełni będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne – mówi Dorota Macieja odpowiedzialna za nieruchomości w Grupie PZU.

Wieża Generation Park Y ma 38 kondygnacji naziemnych i cztery podziemne, gdzie znajdzie się 187 miejsc na rowery oraz parking z 325 miejscami dla samochodów i gniazdkami do ładowania aut elektrycznych. Na wysokości 127 metrów znajdzie się zielony taras z widokiem na centrum Warszawy, który będzie doskonałym miejscem do organizacji spotkań i wydarzeń firmowych. Zakończenie budowy Generation Park Y planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r. Prace wykończeniowe powierzchni najmu zostaną ukończone w drugim kwartale 2022 r., kiedy planowane jest przekazanie grupie PZU.

– Generation Park to nasz flagowy projekt. Zielone rozwiązania w budynku oraz środowisko wewnętrzne wspierające dobrostan pracowników były niezwykle ważnymi aspektami w rozmowach z  PZU. Podpisaliśmy umowę z firmą, z którą łączą nas wspólne wartości, co cieszy nas podwójnie – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes spółki biurowej Skanska w Europie Środkowej i Wschodniej.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAB

Polecane