PZU zatrzymało zysk

ET
opublikowano: 26-06-2008, 13:17

Zarząd PZU zarekomendował wstrzymanie wypłaty dywidendy z ubiegłorocznego zysku. Akcjonariusze poparli ten wniosek.

Największy krajowy ubezpieczyciel rozgląda się po zagranicznych rynkach za okazjami do kupna. Obecny zarząd jest zdania, że firma, jeśli chce się rozwijać, musi być obecna również na zagranicznych rynkach. Klesyk, prezes PZU powiedział podczas dzisiejszego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, że możliwości są już niestety ograniczone.

- Firma przespała możliwości akwizycyjne w naszej części Europy – powiedział Andrzej Klesyk, prezes PZU.

Jego zdaniem w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech nie ma już nic do kupienia. Możliwości akwizycyjne są jeszcze na rynkach wschodnich – na Ukrainie i w Rosji. W związku z zagranicznymi planami zarząd PZU zarekomendował akcjonariuszom zatrzymanie całego ubiegłorocznego zysku.

- Żeby zaistnieć w Rosji trzeba byłoby wydać ok. 1,5 mld euro. Gdybyśmy chcieli być obecni na innych rynkach to kwota wzrośnie do 2,5-3 mld euro – powiedział prezes PZU. 

Walne zdecydowało, że ubezpieczyciel nie wypłaci dywidendy akcjonariuszom. Akcjonariusze zdecydowali o przeznaczeniu zysk na kapitał zakładowy.

Ministerstwo Skarbu Państwa dało się przekonać zarządowi PZU, żeby nie wypłacać dywidendy z zysku za 2007 r. Podczas dzisiejszego walnego reprezentant resortu, który ma połowę udziałów w spółce, zagłosował za przeznaczeniem 1,420 mln zł na kapitał zakładowy. Eureko, drugo co do wielkości akcjonariusz opowiadało się za wypłatą połowy zysku.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU zatrzymało zysk