PZU Życie chce sprzedać krakowską Armaturę

opublikowano: 11-03-2002, 15:45

PZU Życie SA prowadzi rozmowy z kilkoma inwestorami zagranicznymi w sprawie sprzedaży 91 proc. akcji krakowskiej Armatury - poinformował PAP w poniedziałek Grzegorz Pielak, prezes Armatury.

- PZU Życie SA prowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami branżowymi. Są to firmy z Finlandii, Turcji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Stanów Zjednoczonych - powiedział Pielak.

Jak podał, rozmowy się toczą i nie wiadomo jeszcze, jaki przyniosą skutek. Jego zdaniem, inną możliwością wyjścia PZU Życie z inwestycji jest wprowadzenie zrestrukturyzowanej spółki produkującej armaturę łazienkową na warszawską giełdę.

Według planu finansowego Armatura ma zakończyć bieżący rok zyskiem w wysokości 3 mln zł, wobec 4 mln zł straty w zeszłym roku.

PZU Życie SA jest inwestorem strategicznym krakowskiej spółki od 1999 roku, kiedy kupiło 80 proc. jej akcji od Agencji Prywatyzacji.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU Życie chce sprzedać krakowską Armaturę